Na marginesie szczytu NATO

W dniu rozpoczęcia szczytu NATO w Bukareszcie Moskwę odwiedzil przewodniczący ukraińskiego parlamentu Arsenij Jaceniuk – jeden z najzdolniejszych polityków młodego pokolenia na Ukrainie. Swe polityczne talenty pokazał próbując przywrócić porządek w Radzie Najwyższej, gdy trybunę blokowali przeciwnicy integracji z NATO. 

Jaceniuk wyraźnie mówi o ukraińskich aspiracjach, nie kluczy i nie kręci.

To rzadka cecha, zwłaszcza w ukraińskiej polityce.

Wyraźnie też mówi, że nie wyobraża sobie, aby relacje ukraińsko-rosyjskie miały ulec pogorszeniu z powodu zacieśnienia współpracy z Sojuszem. Wyraził pogląd, że powinny być one lepsze niż relacje np. Rosji z Niemcami. To reakcja na słowa rosyjskiech polityków, wygrażających Ukrainie i straszących zerwaniem umowy o przyjaźni i wsółpracy.

Jaceniuk dodał jeszcze, że zgodnie z decyzją parlamentu na temat tego, czy integrować się z NATO czy nie – wypowiedzą się mieszkańcy Ukrainy i tylko oni mają ostateczny głos w tej sprawie.

Trzeźwe słowa. Co prawda, schody zaczynają się dopiero, gdy spytać Ukraińców o zdanie, bo na razie większość z nich jest przeciw NATO. Kilkadziesiąt lat propagandy robi swoje. Ale te nastroje mogą się stopniowo zmieniać. Wystarczy rzetelna informacja. Jak kiepski jest stan wiedzy na ten temat, niech świadczy anegdotka, która krąży nad Dnieprem. Otóż jednego z deputowanych Partii Regionów (która kiedyś była za NATO, dziś jest przeciw) zapytano, co sądzi o NATO. Ten odpowiedział, że to najgorsze zło z możliwych, przejaw imperializmu amerykańskiego i uchowaj Boże Ukrainę od kontaktów z NATO. Gdy dziennikarze spytali: „a Sojusz Północnoatlantycki?”.

– A, to zupełnie inna sprawa – odparł deputowany…

 

2 myśli w temacie “Na marginesie szczytu NATO

  1. ~Wasia

    Kilkanacie lat obserwacji agresywności bankierów-globalistówżydowskich nauczyło Ukraińca ostrożności i słusznie.Zawsze lepiej, jak swój okradnie, bo w domu zostaje. Jak na zewnątrz za prowizję i za psi grosz się sprzeda, to już nie domowe, a obcych, tak jak w Polsce teraz jest.Co to za brednie o tym za i przeciw ?Rakiety postawimy przeciw Rosji, ale niech ona dalej nas kocha,bo z miłości je stawiamy.Brednie, którymi żydowska propaganda karmi wszystkich dookoła,w tym Polaka, są po prostu śmieszne, logiki w nich żadnej.

    Odpowiedz
  2. ~Zalamana prosi o pomoc

    Chcialabym naruszyc jedna sprawe Sprawe naturalnych futer bardzo mnie to denerwuje i sprawia ogromny bol w sercu jak widze film Obdzieranych zwierzat z wlasnych futer i umierajocych w strasznym bolu .Podaje link prosze zobaczyc i sie przekonac do czego ludzie sa zdolni —–> http://www.furisdead.com/feat/ChineseFu rFarms/Najpierw obdzierani ze skory nawet nie uspienio tych biednych zwierzony tylko tnal na zywca i pozniej umierajo z wykrwawielnia albo z takiego bolu . Dostajo skurczy serca. Biedne misie sa wyjmowanie na sile z klatki nie chca wyjsc bo widdzieli wczesniej co ich czeka walo o ziemie jesli nie zostanie zlamany kregoslup to „nic przeciez to nie czlowiek poco mam sie wyslilac by to zdechlo niech sie meczy dalej” :(:(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *