Ukraina nie dla gejów

Tylko co dwusetny Ukrainiec byłby gotów zaakceptować homoseksualna osobę w rodzinie lub wśród przyjaciół. Zdecydowana większość Ukrainców nie, to że nie lubi gejów i lesbijek, ale właściwie ich niecierpi. Tylko 9 proc. mieszkańców Ukrainy jest gotowa w ogóle zaakaceptować istnienie homoseksualistów zaś ponad połowa najchętniej zamknęłaby granice państwa przed gejami. Jak pisze tygodnik Korrespondent, który przytoczył te dane za GfK Ukraine, homofobia nad Dnieprem nabiera na sile. Z drugiej strony, jak mówi cytowana przez Korrespondenta socjolożka Tamara Marceniuk, taki stosunek do homoseksualizmu to spadek po ZSRR, gdzie pociag do tej samej płci był karany aż do samego końca. Wydawałoby sie, że im dalej w czasie od komunizmu, tym społeczeństwo powinno być bardziej liberalne. Niestety jest inaczej. To przecież także zwolennicy ukraińskiej opozycji krzycza: Dziękujemy mieszkańcom Danbasu za prezydenta pederastę! A w czasach pomarańczowej rewolucji zwolenników Janukowycza także pogardliwie przezywano pedałami. Była to gra słów bo goluboj może znaczyć niebieski ( kolor Partii Regionów) albo może oznaczać w slangu właśnie homoseksualistę. Więc to raczej ukraińscy demokraci powinni odrobić zadanie domowe i zastanowić się nad własnym stosunkiem do mniejszości seksualnych, a nie powinni zasłaniać się spuścizna komunizmu.

8 myśli w temacie “Ukraina nie dla gejów

 1. ~Maja

  No cóż pewnie też byłoby mi ciężko zaakceptować homoseksualizm w mojej rodzinie, ale nie powinno się tępić kogoś za jego odmienność.

  Odpowiedz
 2. ~Szablony CV Anna

  Homoseksualizm na Ukrainie to mały temat tabu. W Polsce nie stoimy lepiej z próbą zaakceptowania osób o odmiennych poglądach. Myślę, że każdy człowiek ma prawo żyć jak chce i żadna inna osoba nie powinna mieć na to wpływu.

  Odpowiedz
 3. ~Adrian z Puław

  Ukraina i rosja to niestety zacofane kraje . Dzikie kraje w których prawo nie chroni człowieka . A psa można powiesić i znecać się bez konsekwencji prawnych . Polska też jest opóźnioną ale nie aż tak . Oczywiście za 20 lat jak pokolenie rydzykowe zdech… POLSKA będzie krajem liberalnym i państwem prawa natomiast ukraina będzie taka jak teraz Polska . Procesy społeczne są hamowane przez postkomunistów i katoli ale już niedługo przyjdzie wasz koniec do 20 lat i po was stare kur.y. Pozdrawiam liberał z ciemnogrodu jakim jest jeszcze nie tylko ukraina ale i Polska jeszcze ale już niedługo !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *