Wujek Sam – mało dam

Prezydent USA Barack Obama postanowił starać się o zwiększenie w budżecie USA pomocy dla Europy Wschodniej. Uważa bowiem, że ważnym zadaniem jest powstrzymywanie Rosji. I tak z 789 milionów dolarów, które mają pomóc w powstrzymywaniu agresywnej polityki Kremla, 117 ma iść na Ukrainę, a 51 na Mołdawię. Stany Zjednoczone mają także przeznaczyć całe 16 milionów dolarów na wsparcie wolności słowa – czyli media.

Rosyjska sekcja BBC podliczyła, że 789 milionów dolarów, to mniej więcej 1 procent rosyjskich wydatków na zbrojenia przewidzianych w budżecie. Jeśli chodzi o media to budżet propagandowej rosyjskiej telewizji Russia Today w 2015 roku ma wynieść 236 milionów dolarów, a agencja Rossija Siegodnia dostanie 100 milionów dolarów…

Najwyraźniej Obama jest przekonany, że Dawid zawsze musi wygrać z Goliatem.

Na Zachodzie trwa dyskusja czy i jak wesprzeć Ukrainę. Nie ulega wątpliwości, że Ukraińców trzeba wesprzeć i to jak najszybciej. To państwo na skraju bankructwa i walczące o przetrwanie. Oczywiście muszą być zachowane wszelkie środki kontroli (nie wątpię, że nawet w takiej sytuacji część pieniędzy mogłaby na Ukrainie zostać zmarnowana), ale przecież i tak cały czas mowa o kwotach wielokrotnie niższych niż te, które wpompowano już w zaludnioną leniami Grecję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *